Navigace

Obsah

Hlášení 25.března 2020

Typ: ostatní
Žádáme občany, kteří by měli zájem využívat opět služby školní restaurace v zámku a to pouze k vyzvedávání obědů, aby nám svůj zájem nahlásili na obecní úřad během dnešního dne, nejpozději však do zítřka. Obědy nebudou vydávány do jídlonosičů, ale do termoboxů, které zajistí školní restaurace. V případě dostatečného počtu zájemců by byl provoz školní restaurace obnoven od pondělí 30. března 2020.

Na základě stanoviska Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID – 19 a sdělení Ministerstva životního prostředí sdělujeme, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do popelnic se směsným komunálním odpadem.
Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, nemění.

Senioři, kteří doposud nemají roušky, mají možnost o jejich doručení požádat na obecním úřadě na tel. č. 556 758 692.

Opatření k zákazu shromažďování se týká i žáků základních a středních škol, kteří toto opatření opakovaně porušují. V případě, že se situace bude opakovat, budeme nuceni celou záležitost řešit s Policií ČR.

Prosíme všechny občany, aby dodržovali veškerá nařízení, která jsou vydána v souvislosti s koronavirovou nákazou. Noste roušky, zbytečně nevycházejte, navštěvujte se pouze v nejnutnějších případech. Stále platí nabídka obce pro občany starší 70 let. Pokud budete potřebovat nakoupit potraviny, drogerii, popř. zajistit léky volejte na tel. č. 556 758 692, popř. mobil starostky 728 676 542. Tel. číslo na obecní úřad je uvedeno i v kalendáři, který jste obdrželi.


Buďme ohleduplní vůči sobě i druhým. Děkujeme vám.


Vytvořeno: 25. 3. 2020
Poslední aktualizace: 25. 3. 2020 15:35
Autor: